Bonusy bukmacherskie

Bonusy bukmacherskie

STS Oferta powitalna 1504 PLN złożona z trzech bonusów!

235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna Oferta powitalna 2720 PLN!

cashback 600 PLN + freebet 20 PLN + bonus od depozytu 2100 PLN

Superbet Cztery bonusy na start – 1534 PLN!

freebet 34 PLN + cashback 1300 PLN + bonus od depozytu 200 PLN

Betclic 200 PLN dla nowych graczy

freebet za przegrany zakład 200 PLN

Etoto 200% bonus od depozytu do 200 zł

bonus od depozytu 200% do 200 PLN

eWinner Oferta powitalna 610 PLN złożona z dwóch bonusów!

110 PLN zakład bez ryzyka i 500 PLN od depozytu.

Fuksiarz Oferta powitalna 500 PLN złożona z zakładu bez ryzyka!

500 PLN zakład bez ryzyka. Kod MECZYKI

Betfan Na start 1600 PLN

gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN

Totalbet Oferta powitalna 5310 PLN złożona z trzech bonusów!

250 PLN zakład bez ryzyka, 60 PLN freebet i 5000 PLN od depozytu. Kod MECZYKI

PZBuk 1050 PLN na start!

zakład bez ryzyka 1000 PLN + freebet 50 PLN

Bonusy bukmacherskie to jedna ze skuteczniejszych form przyciągania nowych klientów. Firmy prześcigają się między sobą na tym polu i starają się jak najbardziej wyróżnić na tle konkurencji. Co dzięki nim można dostać? Oferowane bonusy bukmacherskie dają przede wszystkim możliwość uzyskania dodatkowych środków na typowanie. Użytkownicy rozpoczynający grę nie muszą więc na samym początku angażować własnych środków i mogą bezpiecznie przetestować ofertę danego bukmachera za pomocą promocji.

Czy warto z nich korzystać? Bonusy bukmacherskie oferowane są zarówno nowym graczom, jak i tym z dłuższym stażem. Niezależnie od tego, do której grupy należymy, musimy liczyć się z tym, że mają swoje plusy i minusy.

Do największych zalet można zaliczyć:

darmowe środki na gręmożliwość grania bez ryzyka utraty własnych pieniędzyzwiększony budżet do grymożliwość bezpiecznego zapoznania się z ofertą i funkcjonalnością danego bukmacheradostęp do strefy VIP (nagrody rzeczowe i inne udogodnienia)

Jaki jest największy minus bonusów bukmacherskich? Skorzystanie z dodatkowych środków na grę wiąże się zazwyczaj z dokonaniem odpowiedniego obrotu w określonym czasie. Oznacza to, że tworzone przez nas kupony muszą spełniać pewne wymagania, takie jak:

odpowiednia liczba zdarzeńodpowiedni kurs minimalny poszczególnych zdarzeńodpowiedni kurs całkowity na kuponieodpowiednia stawka

Wszystkie legalne firmy oferujące bonusy bukmacherskie posiadają stosowne regulaminy, w których szczegółowo opisane są poszczególne warunki każdej promocji. Zanim więc zdecydujemy się na jakąś ofertę, koniecznie trzeba się z nimi szczegółowo zapoznać.

Jak odebrać bonusy bukmacherskie?

Bonusy bukmacherskie można odebrać w bardzo łatwy sposób. Poradzą z tym sobie zarówno początkujący, jak i doświadczeni gracze. Aby ułatwić ten proces, przygotowaliśmy małą instrukcję krok po kroku, jak odebrać bonus na start:

Przejdź na stronę główną bukmachera – można to zrobić klikając w jeden z dostępnych w tym artykule banerówOdszukaj formularz rejestracyjny i dokładnie go wypełnij (większość bukmacherów oferuje tzw. szybką rejestrację, która ogranicza się do podania kilku najważniejszych danych osobowych)W odpowiednim polu wpisz specjalny kod promocyjny, uprawniający do otrzymania dodatkowych profitówZapoznaj z warunkami i regulaminem promocji oraz zaakceptuj jeDokonaj depozytu o określonej wartościPostaw kupon zgodnie z wytycznymi danego bukmacheraDokonaj stosownego obrotu środkami

Warto mieć na uwadze, że bonusy bukmacherskie można otrzymać zakładając konto tymczasowe. Nie wystarczy ono jednak do ewentualnej wypłaty dodatkowych środków. Konieczna jest do tego pełna rejestracja, polegająca na podaniu wszystkich wymaganych przez bukmachera danych osobowych (głównie seria i numer dokumentu tożsamości oraz numer konta bankowego) oraz przesłaniu skanu lub zdjęcia dowodu osobistego czy paszportu. Gracze mają na to określoną liczbę dni, więc nie warto z tym zwlekać.

Inną kwestią są bonusy bukmacherskie dla stałych klientów. Z wiadomych względów odpada wtedy cały proces rejestracyjny. W jaki więc sposób można je odebrać?

W pierwszej kolejności należy przejść do konta gracza i odnaleźć zakładkę z bonusami. Powinny się tam znajdować aktualne bonusy bukmacherskie, z których gracz może w danej chwili skorzystać. Następnie trzeba wyrazić chęć skorzystania z promocji oraz zaakceptować jej warunki i regulamin. Kolejnym krokiem jest dokonanie depozytu, postawienie kuponu oraz wykonanie wymaganego obrotu. 

Bonusy bukmacherskie – rodzaje

Bonusy bukmacherskie można podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

bonusy bukmacherskie dla nowych graczybonusy bukmacherskie dla stałych graczy

Pierwsze z nich przeznaczone są dla osób, które nigdy nie miały założonego konta u danego bukmachera. Weryfikowane jest to zazwyczaj po numerze PESEL, więc nawet jak rejestrujemy się przy pomocy innego adresu mailowego lub numeru telefonu komórkowego, to szybko zostanie to wychwycone. 

Fakt ten jest istotny, ponieważ bardzo często bonusy bukmacherskie przyznawane są nowym graczom, którzy podczas zakładania konta wpiszą odpowiedni kod promocyjny. Jeżeli więc kiedyś dokonaliśmy rejestracji, ale zapomnieliśmy o tym, to nie będziemy mogli skorzystać z takiej promocji.

Bonusy bukmacherskie dla nowych graczy najczęściej dotyczą pierwszego depozytu lub pierwszego postawionego kuponu. Warto więc dokładnie przeanalizować czy w danej chwili jest to odpowiednia promocja. Osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie zakładów, powinny wybierać takie bonusy, które nie wiążą się z koniecznością dokonywania wpłaty. Niektórzy bukmacherzy oferują tzw. “darmowy zakład” – to najbezpieczniejsza opcja dla takich osób. Szczegółowo omawiamy ją w dalszej części tego artykułu. Znajdziesz tam również opis innych promocji proponowanych nowym graczom.

Z kolei stali klienci mogą liczyć na regularne oraz cykliczne bonusy bukmacherskie. Wiele firm oferuje też programy lojalnościowe, nagradzając graczy za aktywne korzystanie z oferty. Można w ten sposób zgarnąć nie tylko dodatkowe środki na grę, ale również nagrody rzeczowe. Temat ten szerzej poruszamy poniżej.

Bonusy bukmacherskie dla nowych graczy

Tak jak wspominaliśmy, bonusy bukmacherskie dla nowych graczy dostępne są dla tych osób, które nigdy nie były klientami danej firmy i dokonały rejestracji przy pomocy specjalnego kodu promocyjnego. Bukmacherzy oferują trzy główne rodzaje bonusów na start:

Freebet (darmowy zakład)Cashback (zakład bez ryzyka)Bonus od depozytu

Każdy z nich daje inne możliwości i wiąże się ze spełnieniem innych wymagań. Jedne z nich wymagają dokonania depozytu, inne z kolei nie. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu i szczegółowo przeanalizować poszczególne bonusy bukmacherskie dla nowych klientów.

Freebet (darmowy zakład)

Freebet w dosłownym tłumaczeniu oznacza “darmowy zakład”. Oznacza to, że gracz nie musi angażować własnych środków, aby rozpocząć grę. Tego rodzaju bonusy bukmacherskie są szczególnie popularne wśród całkowitych nowicjuszy, którzy bez żadnego ryzyka mogą postawić pierwszy kupon. 

W takim przypadku typują oni za pieniądze bukmachera, a nie za swoje. Oczywiście otrzymanych w ten sposób środków nie można wypłacić na własne konto, tylko trzeba je przeznaczyć na grę.

Bonusy bukmacherskie takie jak freebet można zaś otrzymać bez konieczności dokonywania pierwszego depozytu (tzw. bonus bez depozytu), jednak nie jest to regułą. Niektóre firmy oferują możliwość postawienia darmowego zakładu, ale po wcześniejszym zasileniu konta odpowiednią kwotą. Dlatego przed skorzystaniem z danej promocji koniecznie trzeba zapoznać się z jej warunkami i regulaminem.

Freebet przyznawany jest zarówno na zakłady sportowe, jak i na sporty wirtualne, esport czy gry karciane. Po założeniu konta przy użyciu specjalnego kodu promocyjnego i wyrażeniu chęci skorzystania z bonusu, na saldzie gracza zostanie dopisana odpowiednia kwota, za którą można postawić kupon. W niektórych przypadkach przed wypłatą środków należy dokonać odpowiedniego obrotu, według wytycznych bukmachera.

Takie bonusy bukmacherskie nie opiewają z reguły na duże kwoty. Gracze zazwyczaj mogą liczyć na freebet w wysokości od 5 do 35 PLN, chociaż czasami mogą zdarzyć się i wyższe kwoty.

Cashback (zakład bez ryzyka)

Cashback to swego rodzaju polisa ubezpieczeniowa, pozwalająca na odzyskanie środków zainwestowanych w pierwszy zakład. Tego typu bonusy bukmacherskie zapewniają więc grę bez strachu o utratę własnych pieniędzy. Na jakiej zasadzie działa zakład bez ryzyka?

W pierwszej kolejności niezbędne jest dokonanie depozytu oraz postawienie pierwszego zakładu. Jeśli okaże się on nietrafiony, wówczas bukmacher zwróci nam całość albo część postawionej stawki (pomniejszonej o 12% obowiązkowy podatek od gier). W ten sposób można otrzymać z powrotem nawet do 600 PLN. Istotne jest jednak to, że taki kupon musi spełniać określone wymagania, a otrzymanymi w ten sposób środkami należy obrócić przed ewentualną wypłatą.

Bonusy bukmacherskie typu cashback mogą dotyczyć pierwszego postawionego kuponu lub pierwszego przegranego zakładu. W tym drugim przypadku promocja jest więc aktywna do momentu rozliczenia jakiegoś kuponu jako przegranego. Można zatem trafić 5 kuponów i otrzymać cashback po 6 kuponie, który nie okazał się wygrany.

Podobnie jak w przypadku freebeta, tutaj też obowiązkowo należy zapoznać się z warunkami oraz regulaminem promocji. Dzięki temu żadne bonusy bukmacherskie nie będą miały przed nami tajemnic. 

Bonus od depozytu

Bonus od depozytu to nic innego, jak dodatkowe środki na grę dopisywane na naszym koncie przez bukmachera. Aby tak się stało konieczna jest rejestracja przy użyciu kodu promocyjnego oraz dokonanie wpłaty. Promocji może podlegać zarówno pierwszy, jak i kolejne depozyty.

Takie bonusy bukmacherskie pozwalają zwiększyć saldo gracza nawet o 100%. Jeśli wpłacimy więc np. 1000 PLN, to na koncie pojawi się 2000 PLN. W sytuacji, gdy bonus od depozytu wynosi 50%, wówczas po wpłacie 1000 PLN, na saldzie będzie widnieć 1500 PLN.

W bonusach od depozytu można z reguły otrzymać najwięcej dodatkowych środków, spośród wszystkich promocji. Jakie to są dokładnie sumy? Niektórzy bukmacherzy oferują nawet 2000 PLN.

Otrzymanymi w ten sposób środkami trzeba jednak obrócić przed zleceniem wypłaty. Każdy bukmacher ma swoje wymagania, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać przed rozpoczęciem gry.

Na jakie bonusy bukmacherskie mogą liczyć stali gracze?

Na bonusy bukmacherskie mogą liczyć nie tylko nowi gracze. Dostępne są one też dla stałych klientów, aktywnie korzystających z oferty danej firmy. W tym przypadku nie ma znaczenia, kiedy założyli oni konto i czy w czasie rejestracji skorzystali ze specjalnego kodu promocyjnego.

Bonusy bukmacherskie dla stałych graczy można podzielić na:

regularne (stała oferta bonusowa bukmachera)okolicznościowe (czasowa oferta bonusowa bukmachera)

Regularne bonusy bukmacherskie

Regularne bonusy bukmacherskie dostępne są w ofercie danego bukmachera przez większość czasu. Nie ma więc obawy, że przegapimy tego typu promocję. O wielu nie trzeba nawet pamiętać, bo firmy same nam o nich przypomną. Przykładem jest tutaj popularny bonus urodzinowy, o którym bukmacherzy informują nas w mailu lub sms-ie wraz z życzeniami.

Aktywni gracze, którzy dodatkowo polecają usługi danego bukmachera wśród znajomych, również mogą liczyć na bonusy. Najczęściej przyznawane są one w postaci doładowania konta, dzięki czemu można zyskać ekstra środki na grę. Im więcej osób przyciągniemy, tym na większe profity możemy liczyć.

Niektóre firmy przygotowały regularne bonusy bukmacherskie na każdy dzień tygodnia albo na dany miesiąc. Najczęściej można wtedy liczyć na promocje typu cashback lub freebet. Dodatkowo niektórzy bukmacherzy tworzą programy lojalnościowe, polegające na zbieraniu punktów, które następnie można wymieniać na doładowanie konta lub nagrody rzeczowe.

Okolicznościowe bonusy bukmacherskie

W wielu firmach oferowane bonusy bukmacherskie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Dlatego trzeba aktywnie śledzić ich ofertę, bo wiele z nich ma ograniczenia czasowe wynoszące kilka godzin lub dni. Do najpopularniejszych promocji tego typu można zaliczyć “Happy hours”.

Okolicznościowe bonusy bukmacherskie pojawiają się w ofercie bukmacherów przy okazji ważnych wydarzeń sportowych, takich jak: mistrzostwa Świata, mistrzostwa Europy, finał Ligi Mistrzów czy Igrzyska Olimpijskie. Warto być uważnym w okresie świątecznym, bo wtedy firmy też potrafią przyszykować coś specjalnego.

Takie bonusy bukmacherskie cechuje ograniczenie czasowe. Należy więc na nie zareagować w odpowiednim momencie, bo w przeciwnym raziem szansa na dodatkowe środki bezpowrotnie przepadnie. Warto np. zapisać się na newsletter lub korzystać z aplikacji mobilnej, która wysyła powiadomienia o pojawieniu się nowej promocji.

Na co zwracać uwagę wybierając bonusy bukmacherskie?

Bonusy bukmacherskie dają możliwość uzyskania dodatkowych środków na grę. Wiąże się to jednak z pewnymi ograniczeniami, o których należy pamiętać. Głównym jest konieczność wykonania obrotu przed wypłatą.

To szczególnie ważne w przypadku osób, którym zależy na szybkim dostępie do środków. Decydując się na bonusy bukmacherskie nie otrzymamy ich na własne konto bankowe, dopóki nie spełnimy określonych w regulaminie wymagań. Dlatego przed skorzystaniem z danej promocji trzeba szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi warunkami i ocenić czy jesteśmy w stanie je spełnić.

Bonusy bukmacherskie – jak dokonać obrotu?

Firmy oferujące zakłady wzajemne prześcigają się między sobą w ofertach promocyjnych. O ile bonusy bukmacherskie są do siebie bardzo podobne, o tyle zasadnicze różnice widoczne są w warunkach obrotu. Temu aspektowi chcemy poświęcić trochę miejsca w dalszej części niniejszego artykułu.

Skorzystanie z bonusów bukmacherskich jest bardzo proste. Proces ten opisaliśmy już w tym artykule. Schody zaczynają się w momencie, kiedy chcemy wypłacić dodatkowe środki na konto bankowe. Można tego dokonać dopiero po dokonaniu określonego obrotu.

Czytając regulamin danej promocji szczególną uwagę należy więc zwrócić na następujące punkty:

ile razy należy obrócić otrzymanymi środkami – niektóre firmy wymagają trzykrotnego obrotu, co przy bonusie w wysokości 2000 PLN oznacza konieczność gry za 6000 PLNile zdarzeń musi się znaleźć na kuponie aby został zaliczony do obrotu – z reguły są to minimum 2-3 zdarzeniajaki kurs minimalny muszą mieć pojedyncze zdarzenia na kuponie – zazwyczaj powyżej 1.30jaki powinien być całkowity kurs kuponu – tutaj wahania są zazwyczaj między 2.00 a 3.00jaki jest czas na dokonanie obrotu – w niektórych przypadkach może to być 7 dni, w innych miesiąc

Jak widać, warunki wykonania obrotu mogą być skomplikowane. Dlatego trzeba do tego tematu podejść z głową, bo zbyt pochopne działanie może spowodować szybkie wyzerowanie konta wraz z dokonanym przez nas depozytem. Na to liczą właśnie właściciele firm, więc osoby mało doświadczone w typowaniu powinny wybierać bonusy bukmacherskie, które nie mają zbyt wymagających warunków obrotu.

Czy bonusy bukmacherskie są opłacalne?

Na pierwszy rzut oka odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczne: TAK. Z drugiej strony – jeśli nieco zagłębimy się w temat, to sprawa się trochę komplikuje. Bonusy bukmacherskie sugerują łatwe zdobycie dodatkowych środków, jednak w ostatecznym rozrachunku może się to okazać misją nie do wykonania.

Szczególnie dotyczy to bonusów od depozytu, które są najbardziej obwarowane warunkami do spełnienia. Wielu początkujących graczy zbyt pochopnie łapie się na bonusy bukmacherskie i później ma problemy z wykonaniem wymaganego obrotu. W ostatecznym rozrachunku zamiast zyskać dodatkowe środki, tracą zarówno bonus oraz wpłacony depozyt.

Analizując bonusy bukmacherskie należy trzymać się prostej zasady: im mniej skomplikowane warunki do spełnienia, tym lepiej. Czasami lepiej skorzystać z promocji na niższą kwotę, ale dającą większe szanse na spełnienie wszystkich wymagań. W sytuacji, gdy mamy odpowiednie doświadczenie oraz ustalony plan działania, to możemy spróbować skorzystać z każdego dostępnego bonusu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie wszystko pójdzie łatwo i przyjemnie.

Data publikacji: 7 maja 2021 @ 14:13

Author: Bryan Campbell