Najlepszy bukmacher

Najlepszy bukmacher – historia obstawiania zakładów sportowych

Zanim przejdziemy do analizy tego, jaki jest najlepszy bukmacher, to chcielibyśmy zaprezentować Wam krótką lekcję z historii. Zakłady bukmacherskie cieszą się ogromną popularnością od kilkudziesięciu lat. Ich początki sięgają przełomu XIX i XX wieku, kiedy to w Anglii zaczęto obstawiać wyniki meczów piłkarskich. Pierwszy legalny i profesjonalny punkt bukmacherski powstał w Liverpoolu w 1922 roku. Od tego czasu typowanie różnego rodzaju zdarzeń zyskało jeszcze bardziej na popularności.

W Polsce obstawianie zakładów sportowych stało się możliwe w 1956 roku, kiedy to swoją działalność rozpoczęło Państwowe Przedsiębiorstwo Totalizator Sportowy. Jego główne założenie stanowiło oferowanie typowania prostych zdarzeń oraz zbieranie funduszy na rozwój obiektów sportowych. W tamtych czasach był to najlepszy bukmacher, ponieważ nie posiadał żadnej konkurencji.

Bukmacherzy i oferta

STS Oferta powitalna 1504 PLN złożona z trzech bonusów!

235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna Oferta powitalna 2720 PLN!

cashback 600 PLN + freebet 20 PLN + bonus od depozytu 2100 PLN

Betfan Na start 1600 PLN

gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN

Sytuacja zaczęła ulegać zmianie po 1989 roku, kiedy to w Polsce doszło do zmiany ustroju i otworzył się rynek dla prywatnych zakładów bukmacherskich. Jako pierwszy w 1992 roku pojawił się Totolotek S.A. Cztery lata później do życia powołano firmę Profesjonał Sp. z o.o., która następnie została przekształcona w Fortunę. W 1997 roku na rynku pojawił się Star-Typ Sport – bardziej znany jako STS. Firmy te zaczęły otwierać swoje punkty naziemne, dzięki czemu Polacy zyskali łatwiejszy dostęp do zakładów wzajemnych. Gracze mogli w końcu wybrać, jaki jest dla nich najlepszy bukmacher i jemu powierzyć swoje środki.

Pod koniec lat 90. XX wieku rynek bukmacherski zaczął powoli przenosić się do Internetu. Dzięki temu obstawianie zakładów sportowych stało się jeszcze prostsze i szybsze. Z roku na rok pojawiało się coraz więcej firm, oferujących możliwość typowania w sieci. Sytuacja ta sprawiła, że już nie tak łatwo było zdecydować jaki jest najlepszy bukmacher online. Obecnie, żeby dokonać takiego wyboru, trzeba dokładnie i fachowo przeanalizować wiele czynników. Nie wystarczy do tego krótka wizyta na stronie internetowej. Na co więc zwracać największą uwagę?

Czym powinien cechować się najlepszy bukmacher?

Najlepszy bukmacher, żeby mógł cieszyć się uznaniem graczy, musi spełniać odpowiednie kryteria. W naszym artykule wzięliśmy pod uwagę: możliwość obstawiania online, livebetting, szerokość oferty, bonusy i promocje, wysokość kursów, dostęp do aplikacji mobilnej, system wpłat i wypłat oraz opinie użytkowników. Poniżej znajdziecie szczegółowy opis wymienionych kategorii.

Najlepszy bukmacher online w Polsce - piłka nożna

Najlepszy bukmacher – Obstawianie online

Z roku na rok coraz więcej kuponów puszczanych jest online. Istnieje grono stałych klientów punktów naziemnych, jednak stanowią oni zdecydowaną mniejszość. W dzisiejszych czasach najlepszy bukmacher musi posiadać własną stronę internetową, na której użytkownik będzie miał możliwość obstawiania zakładów.

Najwięksi gracze na rynku, czyli STS i Fortuna, oprócz punktów stacjonarnych w największych miastach w Polsce, mają również nowoczesne witryny. Umożliwiają w ten sposób klientom dostęp do zakładów przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wiele innych firm w ogóle nie posiada zaś lokali stacjonarnych, opierając działalność tylko na internecie.

Najlepszy bukmacher – Livebetting (zakłady na żywo)

Drugą ważną rzeczą, którą powinien cechować się najlepszy bukmacher, jest livebetting – czyli możliwość obstawiania zakładów na żywo. Graczom nie wystarcza już samo obstawianie zdarzeń przedmeczowych. Chcą oni na bieżąco reagować na to, co dzieje się na boisku lub na korcie tenisowym.

Dlatego też ofertę zakładów na żywo znajdziemy u każdego bukmachera, który chce się liczyć na rynku. Powinna być ona mocno rozbudowana i nie ograniczać się jedynie do najpopularniejszych dyscyplin czy lig. Liczy się również liczba rynków oferowanych w ramach poszczególnych zdarzeń. Im jest ich więcej, tym chętniej gracze korzystają z usług danego bukmachera.

Najlepszy bukmacher – Szeroka oferta

Najlepszy bukmacher to taki, który może pochwalić się szeroką ofertą. Większość klientów najczęściej typuje najpopularniejsze dyscypliny sportowe, jednak istnieje spore grono graczy lubujących się w niszowych sportach. Ważne jest również to, aby rynki poszczególnych zdarzeń sportowych były mocno rozbudowane. Ludziom nie wystarczają już tradycyjne zakłady, w których typuje się samego zwycięzcę. Chcą mieć dostęp również do innych opcji, które dodatkowo mogą uatrakcyjnić grę.

W przypadku najpopularniejszej dyscypliny sportowej, czyli piłki nożnej, najlepszy bukmacher powinien oferować takie rynki, jak: liczba goli, dokładny wynik, liczba kartek, liczba spalonych, liczba fauli, liczba rzutów rożnych czy kto strzeli gola lub zaliczy asystę. Tutaj także – im więcej jest opcji, tym popularność danego bukmachera rośnie. Ważnym aspektem jest również oferta na wydarzenia pozasportowe, np. kto wygra wybory lub kto zdobędzie Oscara.

Najlepszy bukmacher – Oferta bonusowa na przejrzystych zasadach

Najlepszy bukmacher musi cechować się również zachęcającą i przejrzystą ofertą bonusową. Na pierwszy plan wysuwają się tutaj bonusy powitalne, których głównym zadaniem jest przyciągnięcie klienta. Jeżeli zasady ich przyznawania będą zbyt skomplikowane, wówczas wielu graczy może się szybko zniechęcić. Do najpopularniejszych promocji dla nowych klientów można obecnie zaliczyć: freebet (darmowy zakład), cashback (zakład bez ryzyka) oraz bonus od depozytu.

Bardzo ważnym aspektem są regulaminy promocji oraz zawarte w nich warunki obrotu bonusem przed wypłatą. Powinny być one przejrzyste i czytelne dla każdego gracza. Zbyt wysokie wymagania mogą skutecznie odstraszyć potencjalnych klientów. Najlepszy bukmacher będzie posiadał łatwo dostępny regulamin, napisany prostym i zrozumiałym językiem, z którego użytkownik dowie się, co i kiedy może zyskać oraz za jaką kwotę i po jakim kursie będzie musiał zagrać, by wypłacić dodatkowe pieniądze.

Najlepszy bukmacher – Darmowy zakład na start

Jeden z najczęściej poszukiwanych bonusów na start u bukmacherów to darmowy zakład, czyli tzw. freebet. Dzięki niemu można rozpocząć grę bez konieczności wpłacania własnych środków – wystarczy przejście samego procesu rejestracji. Ważne jest dokładne zapoznanie się z regulaminem takiej promocji, ponieważ w wielu przypadkach wygraną trzeba obrócić przed wypłatą. Najlepszy bukmacher powinien posiadać w swojej ofercie taki bonus oraz jasne kryteria jego przyznawania.

Najlepszy bukmacher – Aktualizacja promocji

Kolejnym ważnym aspektem jest różnorodna oferta promocyjna – szczególnie ta dotycząca stałych użytkowników. Najlepszy bukmacher powinien reagować na bieżące wydarzenia i oferować np. bonusy z okazji ważnych imprez sportowych. Dzięki temu na dłużej zatrzyma u siebie graczy, ponieważ nie będą oni musieli szukać promocji w innych firmach. Z kolei aktualizacja pakietów powitalnych może spowodować, że na założenie konta zdecydują się w końcu gracze, których dotychczasowa oferta niezbyt satysfakcjonowała.

Najlepszy bukmacher – Wysokość kursów

Nie wszyscy klienci patrzą jednak tylko na promocje czy bonusy. Dla wielu z nich liczy głównie wysokość kursów, dlatego najlepszy bukmacher nie może sobie pozwolić na ich sztuczne zaniżanie czy narzucanie wysokiej marży. Typujący obecnie z łatwością mogą porównywać oferty poszczególnych bukmacherów i szybko wyłapią, która firma oferuje najwyższe współczynniki na poszczególne dyscypliny. Niektóre z nich mogą oferować wyższe kursy na popularne zdarzenia w ramach tzw. „Hitu dnia”.

Najlepszy bukmacher – Dostęp do aplikacji mobilnej

Coraz więcej graczy obstawia kupony przy użyciu smartfonów. Dlatego najlepszy bukmacher powinien oferować dostęp do aplikacji mobilnej. To znaczne ułatwienie dla użytkowników, zapewniające im wygodę oraz komfort typowania. Dzięki temu mają oni dostęp do bukmachera właściwie przez cały tydzień, o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy, że posiadają naładowany telefon z dostępem do internetu. Niektórzy bukmacherzy mają nawet specjalną ofertę bonusową dla osób korzystających z aplikacji mobilnej.

Najlepszy bukmacher – Szybkie wpłaty i wypłaty

W dzisiejszych czasach liczy się szybkość. Dotyczy to również wpłat i wypłat. Wiele osób orientuje się tuż przed rozpoczęciem spotkania, że na ich koncie nie ma środków i chcą je szybko zdeponować. Dlatego też najlepszy bukmacher musi oferować różnorodny dostęp do wielu metod płatności.

Do najpopularniejszych należą: szybkie przelewy, BLIK, wpłaty kartą płatniczą lub kredytową, PayU, tpay lub możliwość wpłaty w punkcie stacjonarnym. Ważne jest to, żeby księgowanie tych środków na koncie gracza było natychmiastowe. Podobnie wygląda to w przypadku wypłat ewentualnych wygranych. Tutaj również gracz powinien mieć jak najszerszy wybór i nie powinny być one obarczone dodatkowymi prowizjami czy opłatami.

Najlepszy bukmacher – Opinie użytkowników

irmy bukmacherskie szczególnie dbają o to, żeby opinie o nich były jak najlepsze. Ewentualne wpadki bardzo szybko mogłyby roznieść się w środowisku graczy, co miałoby przełożenie na odpływ klientów. Dlatego też najlepszy bukmacher będzie dbał o każdego użytkownika, który ma założonego u niego konto.

Dotyczy to zarówno rozbudowanej oferty, wysokich kursów, przyjaznej i przejrzystej strony internetowej lub aplikacji mobilnej, atrakcyjnych bonusów oraz profesjonalnej obsługi klienta. Przed wyborem bukmachera do gry warto poczytać w internecie opinie innych użytkowników.

Najlepszy bukmacher - piłka nożna

Najlepszy bukmacher w Polsce

Legalni polscy bukmacherzy musieli przejść ciężką drogę, żeby wywalczyć odpowiedniąpozycję na rynku. Początkowo ich rywalizacja ze światowymi potentatami była z góry skazana na porażkę. Głównie dlatego, że zagraniczne firmy nie płaciły w naszym kraju podatków, przez co mogły oferować swoim graczom zdecydowanie wyższe kursy. Ich oferta bonusowa była również bardziej atrakcyjna niż ta oferowana przed rodzime firmy. Nawet najlepszy bukmacher z Polski nie był w stanie podjąć skutecznej rywalizacji.

Sytuacja ta zmieniła się w 2017 roku, kiedy to weszła w życia nowelizacja Ustawy hazardowej. Jej głównymi założeniami było unormowanie przepisów, zlikwidowanie „czarnego rynku” oraz wyrównanie szans wszystkich firm funkcjonujących na terenie naszego kraju. Od tego czasu każda firma, która chce prowadzić swoją działalność w Polsce, musi starać się o specjalną licencję, wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Nawet najlepszy bukmacher online, do tej pory nie odprowadzający podatków, nie miał wyjścia i musiał się podporządkować nowym przepisom.

Początkowo kilka firm prowadziło działalność na niezmienionych zasadach, twierdząc że obowiązuje je unijne, a nie polskie prawo. Z każdym kolejnym miesiącem takich bukmacherów jest jednak coraz mniej i na rynku zostały praktycznie tylko te, które posiadają stosowne uprawnienia. Został stworzony specjalny rządowy rejestr, w którym znajduje się lista wszystkich legalnie działających firm. Wśród nich widnieje również najlepszy bukmacher w Polsce.

Jakie warunki legalności powinien spełniać najlepszy bukmacher?

Podstawowy warunek, który powinien spełniać najlepszy bukmacher, to posiadanie stosownego zezwolenia na organizację zakładów wzajemnych wydawane przez Ministerstwo Finansów. Jeżeli taka informacja widnieje na stronie internetowej, to możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z legalnie działającą firmą. Pełny wykaz dostępny jest na jednej z rządowych stron, więc warto się z nim zapoznać.

Wybierając legalnego bukmachera gracze mają pewność, że wpłacone przez nich pieniądze są całkowicie bezpieczne i nie będą mieli problemów z ich ewentualną wypłatą. Nie muszą się przy tym martwić o odprowadzenie podatku, bo zrobi to za nich firma oferująca zakłady. Najlepszy bukmacher oraz firmy pretendujące do tego tytułu zobligowane są do odprowadzania 12% podatku do budżetu państwa. W przypadku wyższych wygranych (powyżej 2280 zł) dochodzi do tego kolejny podatek, wynoszący 10%.

Jeżeli ktoś nie ma pewności, czy dany bukmacher prowadzi legalnie działalność w Polsce, może zapoznać się z tzw. Rejestrem Domen Zakazanych. W chwili obecnej (stan na 17.02.2021) znajduje się tam ponad 13 tysięcy różnego rodzaju zablokowanych witryn internetowych. W celu znalezienia danego podmiotu można skorzystać z wyszukiwarki. Możemy jednak zapewnić, że najlepszy bukmacher w Polsce nie pojawi się w wynikach wyszukiwania.

Kolejnym ważnym aspektem jest siedziba operatora. Najlepszy bukmacher musi posiadać ją na terenie naszego kraju, ponieważ w innym przypadku nie otrzyma wymaganej licencji. Wszystkie legalnie działające firmy spełniają ten warunek. Od tej reguły nie ma obecnie żadnych wyjątków.

Każdy gracz, decydując się na grę u bukmachera, musi mieć pewność, że jego środki oraz wszystkie dane są całkowicie bezpieczne. Wszystkie legalnie działające w Polsce firmy stosują najnowsze i najskuteczniejsze zabezpieczenia. Najlepszy bukmacher nie mógłby sobie pozwolić na ewentualny wyciek informacji o klientach. Ważna jest również stabilna sytuacja finansowa oraz regularne płacenie podatków. 

Najlepszy bukmacher – punkty stacjonarne a oferta online

Czasy, w których naziemne punkty bukmacherskie cieszyły się ogromną popularnością, odchodzą powoli w zapomnienie. Większość graczy przeniosła się z typowaniem do internetu. Wpływ na to miał przede wszystkim rozwój oferty online oraz łatwy dostęp bez konieczności wychodzenia z domu. Teoretycznie najlepszy bukmacher nie musiałby posiadać stacjonarnych lokali, jednak wiele firm w dalszym ciągu z nich nie rezygnuje. To pewnego rodzaju ukłon w stronę starszych graczy, dla których wizyta w takim miejscu stanowi właściwie rytuał.

Standardowa oferta dostępna w lokalach stacjonarnych niczym nie różni się od tej oferowanej na stronach internetowych. Wyjątkiem jest tutaj jedynie dostępność do zakładów na żywo. Granie w lokalu zapewnia również anonimowość, ponieważ nie trzeba podawać swoich danych przed puszczeniem kuponu. Jeżeli gracz decyduje się na obstawianie online, wówczas musi przejść proces rejestracji, podczas którego zostanie poproszony o podanie m.in.: imienia, nazwiska, adresu zamieszkania czy numeru PESEL. 

Najlepszy bukmacher na polskim rynku

Najlepszy bukmacher na polskim rynku

Rynek bukmacherski w Polsce z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Przybywa więcej firm, które na różne sposoby próbują przekonać do siebie klientów. Obecnie na terenie naszego kraju działa 19 firm posiadających odpowiednie zezwolenie Ministerstwa Finansów. Wśród nich znajduje się najlepszy bukmacher, będący subiektywnym wyborem każdego gracza. Każdy zwraca uwagę na inne aspekty, dlatego nie można tego jednoznacznie stwierdzić. Żeby ułatwić nieco to zadanie, postanowiliśmy przekazać kilka podstawowych informacji o największych firmach działających w Polsce.

Liderem rynku bukmacherskiego w naszym kraju jest STS z siedzibą w Katowicach, który funkcjonuje w branży od 1997 roku. Posiada kilkaset punktów naziemnych oraz nowoczesny serwis internetowy umożliwiający zawieranie zakładów online. Oferuje również klientom dostęp do DO gier kasynowych. Czy jest to obecnie najlepszy bukmacher w naszym kraju? Na to pytanie muszą już sobie odpowiedzieć gracze.

Drugi duży gracz w branży to Fortuna (dawniej – Profesjonał). Należy ona do międzynarodowego holdingu Fortuna Group, działającego m.in. w takich krajach, jak: Czechy, Słowacja, Węgry czy Chorwacja. Podobnie jak STS posiada kilkaset lokali stacjonarnych, jednak większość jej klientów wybiera grę online. Fortuna jest obecnie sponsorem tytularnym I ligi polskiej oraz aktywnie wspiera polskich skoczków narciarskich. W tym przypadku również nie możemy jednoznacznie stwierdzić, czy jest to najlepszy bukmacher.

Pozostałe firmy powoli próbują gonić wymienioną wyżej dwójkę. Starają się z nimi walczyć na każdym polu, podejmując przy tym różnego rodzaju akcje marketingowe. Wśród nich wyróżnią się bukmacher Etoto, która zaprosiła do współpracy znanych dziennikarzy sportowych oraz Betfan, współpracujący z Mariuszem Pudzianowskim. Inni z kolei aktywnie zaczęli wspierać kluby z Ekstraklasy, czego efektem było pojawienie się ich logo na koszulkach oraz na stadionach. Przykładem jest tutaj firma LV Bet (sponsor Wisły Kraków) albo Betclic (sponsor Piasta Gliwice).

Czy najlepszy bukmacher musi podejmować takie akcje promocyjne? Są one jednym z elementów układanki, bez której ciężko byłoby w dzisiejszych czasach osiągnąć sukces, dlatego też nie powinny one nikogo dziwić.Na podstawie tego artykułu nie można jednoznacznie stwierdzić, czy najlepszy bukmacher to ten, który oferuje najwyższe kursy czy może jednak ten z najlepszymi promocjami dla graczy. Opisaliśmy szczegółowe najważniejsze aspekty, na które powinno zwracać się uwagę przy wystawianiu oceny. Każdy użytkownik musi jednak dokonać samodzielnej analizy i na tej podstawie dokonać dla siebie wyboru.

Data publikacji: 18 lutego 2021 @ 17:09

Author: Bryan Campbell