Obstawanie meczów online – gdzie obstawiać mecze?

Najlepsze strony do obstawiania meczów 

Podczas poszukiwania strony do obstawiania meczów użytkownicy powinni przeanalizować kilka kryteriów. Oczywiście do najistotniejszych kwestii należą wysokość kursów i powitalne bonusy, które zachęcają do zarejestrowania się na stronie internetowej bukmachera. To jednak nie jedyne zmienne, które warto wziąć pod uwagę. Jakie elementy należy jeszcze sprawdzić przed założeniem konta u swojego pierwszego polskiego bukmachera online?

Strony do obstawiania meczów

STS Oferta powitalna 1504 PLN złożona z trzech bonusów!

235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna Oferta powitalna 2720 PLN!

cashback 600 PLN + freebet 20 PLN + bonus od depozytu 2100 PLN

Betfan Na start 1600 PLN

gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN

Obstawianie meczów – bonusy na start u polskich legalnych bukmacherów

Pierwszą bardzo istotną kwestią, na którą uwagę zwracać będą osoby zamierzające dokonać rejestracji i rozpoczynające przygodę z bukmacherką, są bonusy na start. Wymienić możemy trzy najpopularniejsze promocje: freebet, cashback i bonus od depozytu. Co oznaczają poszczególne hasła? Wyjaśniamy poniżej!

Freebet na start – co to takiego

Słowo freebet pochodzi z języka angielskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza darmowy zakład. Charakteryzuje się tym, że gracz otrzymuje od bukmachera “w prezencie” środki do wykorzystania na grę, co sprawia, że nie musi inwestować własnych pieniędzy, a może postawić kupon. Nie każdy bukmacher wymaga obrotu freebetem, czyli zagrania nim na określonych warunkach, ale większość z nich oczekuje zawarcia zakładów za wielokrotność otrzymanej kwoty lub sumy bonusowych środków i depozytu.

Aktualne freebety bez wpłaty własnej

STS Freebet bez depozytu | darmowy zakład bez wpłaty własnej

Fortuna Freebet 30 PLN bez depozytu | darmowy zakład bez wpłaty własnej

Totolotek Freebet 25 PLN bez depozytu | darmowy zakład bez wpłaty własnej

Bonus cashback na start – na czym polega

Drugą popularną promocją znajdującą się w pakietach powitalnych polskich bukmacherów jest cashback. To słowo również pochodzi z angielszczyzny i oznacza zwrot gotówki. Zamiennie określany jest także jako zakład bez ryzyka lub bonus bez ryzyka. Polega on na tym, że firma bukmacherska zwraca na konto gracza postawioną stawkę przegranego zakładu. 

Uwaga! Z racji obowiązującego w Polsce podatku od gier hazardowych, którego wysokość to 12%, zwracana suma jest pomniejszona o tę państwową składkę. Jeżeli gracz zagrał za 100 zł, to na jego saldo depozytowe lub bonusowe wróci 88 zł. Warto zwrócić uwagę, że czasami to bukmacherzy decydują się na opłacenie go, jednak nie mają takiego obowiązku.

Aktualne bonusy cashback

Betfan Cashback 600 PLN | bezpieczny zakład bez ryzyka

Betclic Cashback 200 PLN | bezpieczny zakład bez ryzyka

Superbet Cashback 1300 PLN | bezpieczny zakład bez ryzyka

Co to jest bonus od depozytu na start

Bonus od depozytu to rodzaj promocji, która wiąże się z koniecznością wpłaty środków na konto gracza. Dzięki niej klient zyska od bukmachera dodatkowe pieniądze. Wartość bonusu wyrażona jest w procentach i najczęściej stanowi 100%. Wówczas użytkownik otrzymuje w bonusie podwojoną wysokość wpłaconej kwoty. Firmy bukmacherskie rzadziej oferują inne wartości, jednak możemy spotkać również np. 50%, czyli w przypadku wpłaty 100 zł, użytkownik otrzyma 50 zł i ma w sumie 150 zł na grę. Otrzymany bonus również podlega obowiązkowi obrotu na określonych zasadach.

Obstawianie meczów – bonusy dla stałych graczy u bukmacherów

Jeśli gracz postanowi już na początku, że jego gra w zakładach bukmacherskich nie będzie chwilowym epizodem, wówczas może zainteresować się tym, jakie promocje dana firma przygotowała dla stałych klientów. Często są to bonusy takie, jak te na start, obwarowane jednak innymi warunkami dla doświadczonych typerów. Niektórzy oferują dołączenie do klubów lojalnościowych. Inni zapewniają możliwość wcześniejszego zamknięcia kuponu i odbioru części wygranej. Dlatego podczas wyboru bukmachera warto rozważyć również to, z jakich bonusów można skorzystać już po zakończeniu startowego okresu.

Obstawianie meczów, a szerokość oferty bukmacherskiej

Część z użytkowników typuje wyłącznie zwycięzcę danego spotkania. Jednak znajdziemy również graczy znacznie bardziej wymagających. Ci oczekują możliwości obstawiania np. dokładnego wyniku, strzelców poszczególnych bramek, ilości rzutów rożnych, kartek i innych. Podkreślmy też, że bukmacher nie powinien ograniczać się do piłki nożnej, która jest najbardziej popularna w Polsce. Obstawiający analizują ponadto m.in. nieco mniej masowe dyscypliny, jak skoki narciarskie, tenis, piłka ręczna i koszykówka. W naszym kraju są również fanatycy żużla, lekkiej atletyki czy biathlonu – i oni chętnie szukają zakładów na ich ulubiony, choć nie tak popularny jak futbol sport. Dodajmy także, że duża część z bukmacherów umożliwia obstawianie wydarzeń z życia show-biznesu, sportów wirtualnych, gier karcianych oraz esportu. W tym czynniku również istotną rolę odgrywa szerokość oferty, która pozwala typowanie zdarzenia na żywo!

Obstawianie meczów – wysokość kursów poszczególnych bukmacherów

To ona decyduje o wysokości zarobku w przypadku poprawnego typowania. Im wyższy kurs, tym wyższe wygrane. Przed wyborem swojego pierwszego bukmachera, dobrym rozwiązaniem jest porównanie tego, jak wygląda sytuacja na rynku pośród sportów, które najbardziej interesują gracza.

Obstawianie meczy online - gdzie obstawiać mecze? - piłka nożna

Obstawianie meczów online – bezpieczeństwo gry u bukmachera

Zakładając konto u bukmachera online, użytkownik ma prawo domagać się zapewnienia bezpieczeństwa: zarówno jego pieniędzy, jak i danych osobowych. To naturalne, że klienci oczekują, by depozyt nagle nie zniknął, a wygrane były wypłacane na czas. Na szczęście topowe polskie firmy do obstawiania nie mają problemów z wypłacalnością. Równie ważna jest poufność wrażliwych danych, które podawane są podczas rejestracji. Nie mogą one zostać ujawnione, ani skradzione, ponieważ narażają typerów na różne nieprzyjemności, począwszy od e-mailowego spamu, a skończywszy nawet na próbie wyłudzeń finansowych.

Obstawianie meczów – metody płatności oferowane przez bukmachera

Szybkość i prostota dokonywania wpłat na saldo depozytowe i wypłat na konto bankowe, to czynnik, na którym zależeć będzie szczególnie najaktywniejszym graczom. Jakimi sposobami można wpłacać pieniądze do bukmachera internetowego? Do najpopularniejszych należą:

płatności BLIKiem, pozwalające na szybkie przelewy za pomocą aplikacji, w której kodami potwierdzane są transakcje;systemy PayU, Dopay, Tpay, w których także do zatwierdzenia transakcji można skorzystać z apki lub strony internetowej;karty kredytowe, które podpinane są bezpośrednio do konta gracza;elektroniczne portfele Skrill lub Neteller, które wymagają jednak wcześniejszego zasilenia, by gotówka mogła zostać przekazana bukmacherowi.

Mnogość wyboru metod płatności pozwala użytkownikowi wybrać najodpowiedniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie dla siebie. 

Funkcjonalność strony internetowej i aplikacji mobilnej 

Bukmacherzy, posiadający licencję na prowadzenie zakładów online, oczywiście mają swoje strony internetowe. Stworzenie aplikacji mobilnej, dostępnej zarówno na telefony z systemem Android, jak i na iPhone’y (iOS), jest również standardem w dzisiejszych czasach. Firmy bukmacherskie konkurują więc funkcjonalnością witryn, ich przejrzystością oraz łatwością w poruszaniu się. Niektórzy oferują też dodatkowe bonusy za korzystanie z “apek”.

Uwaga! Jeśli gracz posiada telefon z systemem Android, nie znajdzie w Sklepie Play aplikacji swojego bukmachera, ponieważ Google uniemożliwia jej wprowadzenie do oferty. Dlatego poszczególni bukmacherzy pozwalają na pobranie apki z ich własnych stron internetowych.

Gdzie obstawiać mecze online?

Stosowne licencje na prowadzenie działalności polegającej na prowadzeniu zakładów bukmacherskich posiada kilkanaście firm. Najdłuższy staż na rynku mają Totolotek, STS i Fortuna. Spośród młodszych, ale mających mocną pozycję, wymienić możemy takich bukmacherów jak Betfan, Betclic, Etoto, Superbet, PZBuk czy LV Bet. 

W Polsce bukmacherzy otrzymują osobno licencje na działalność naziemną oraz online. Tylko część z nich posiada pozwolenie na funkcjonowanie na obu tych płaszczyznach. Dokładną listę legalnych polskich bukmacherów udostępnia na swojej stronie internetowej Ministerstwo Finansów. Jest to efekt polskiej ustawy hazardowej, która zakazała istnienia w polskiej przestrzeni internetowej wielu zagranicznym podmiotom. O co dokładnie chodzi?

Co grozi za grę u nielegalnego bukmachera?

Nowelizacja ustawy hazardowej sprawiła, że od 1 lipca 2017 roku blokowane są strony nielegalnych bukmacherów. Powstał nawet specjalny internetowy rejestr stron zakazanych, w którym znajdują się firmy niespełniające wymogów Ministerstwa Finansów. Obstawianie meczów u bukmacherów bez licencji jest karane. W związku z istnieniem wspomnianego rejestru, nie można tłumaczyć się nieznajomością prawa, ponieważ aby obejść blokadę, trzeba mieć stosowną wiedzę, która na to pozwoli. 

Istnieje kilka sankcji, które grożą użytkownikom, łamiącym ten zakaz i postępującym wbrew polskiemu prawu. Wyróżnić wśród nich możemy:

przepadek wszystkich pieniędzy, które udało się zdobyć po wygranych u nielegalnych bukmacherów;powyższa kara niepomniejszona jest o kwoty wpłaconych stawek, co sprawia, że w przypadku wygranych, konieczne będzie oddanie pieniędzy do Skarbu Państwa (jeśli użytkownik przegra, pieniądze zostają po stronie nielegalnego bukmachera);kara przepadku nie pomniejszonego o kwoty wpłaconych stawek to nie jedyna sankcja, grożąca użytkownikom nielegalnych praktyk. Kodeks karny skarbowy przewiduje sankcję grzywny w wysokości do 120 stawek dziennych. Czym jest stawka dzienna? Jej wartość oscyluje pomiędzy 1/30 części minimalnego wynagrodzenia, a 400-krotnością. Dodajmy, że sąd bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe. W 2021 roku najwyższa stawka dzienna wynosić może 37 332 zł, dlatego w sumie graczowi grozi aż 4 479 840 zł!

Uwaga! Wiele stron internetowych informuje, że kara za grę u bukmachera to maksymalnie 3 600 000 zł. Ta kwota obowiązywała w 2019 roku. W 2021 roku sankcja na podstawie kodeksu karnego skarbowego jest już znacznie wyższa.  

Strony do obstawiania meczów - piłka nożna

Jak i gdzie obstawiać mecze online? Odpowiedzialna gra

Zakłady bukmacherskie są jednym z rodzajów hazardu. Fakt, że niemałą część zdarzeń łatwo można przewidzieć, nie zmienia w tej kwestii postaci rzeczy. Obstawianie meczów jest w pewnej mierze nieprzewidywalne, niesie ryzyko nie tylko utraty środków finansowych (ponieważ nigdy nie możemy być pewni wygranej), ale również uzależnienia, objawiającego się często chęcią natychmiastowego odegrania się. Dlatego tak ważna jest odpowiedzialna gra, korzystanie z możliwości ustawienia limitów dostępnych na stronach firm bukmacherskich oraz rzetelna analiza zdarzeń i kontrola emocji, które nie pozwolą na typowanie w pośpiechu. W przypadku, gdy rośnie w nas przekonanie, że uzależniamy się od zakładów bukmacherskich lub widzimy kogoś, kto popada w nałóg, warto rozwiązać test pozwalający to ocenić. Znajdziemy go na stronach polskich bukmacherów w takich zakładkach jak właśnie “odpowiedzialna gra” itp.

Nie ma w całej przestrzeni internetowej strony do obstawiania meczów, która zagwarantuje pewne wygrane. Gracze poszukują jednak sprawdzonych strategii i systemów. Trzeba jednak uważać na puszczanie tzw. “taśm”, czyli długich kuponów, nawet takich, które składają się z typów na same zwycięstwa faworytów. Pewniaki nigdy nie dają stuprocentowej gwarancji wygranej, gdyż sport jest loterią. Każdego miesiąca jesteśmy świadkami kilku niespodzianek, które popsuły już wiele zakładów i zabrały tysiące wygranych. Warto jednak w granicach rozsądku wypracować własny sposób, opierający się na długiej analizie, który przybliży nas do osiągania zysku w zakładach bukmacherskich. 

Gdzie obstawiać mecze? Strony do obstawiania meczów – podsumowanie

Decydując się na wybór pierwszego bukmachera, warto kierować się kilkoma kryteriami. Należą do nich m.in. bonusy oferowane na start, wysokość kursów, szerokość oferty czy funkcjonalność strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. Nie wolno również zapomnieć o tym, żeby korzystać z usług wyłącznie legalnych bukmacherów, posiadających stosowne licencje od Ministerstwa Finansów. Na koniec zwracamy uwagę na konieczność odpowiedzialnej gry. Gdy gra u bukmachera, który zdaniem użytkownika będzie miał ciekawą ofertę i wysokie kursy, nie będzie poparta rzetelną analizą, a obstawianiem meczów w pośpiechu, może zakończyć się utratą gotówki. Jeśli ktoś czuje, że ma problem z uzależnieniem od zakładów sportowych, koniecznie powinien poprosić o pomoc!

Data publikacji: 18 lutego 2021 @ 09:37

Author: Bryan Campbell