Typ dnia: Barcelona – FC Porto

Sprawdź nasz typ dnia na mecz Barcelona – FC Porto, rozgrywany w ramach Ligi Mistrzów UEFA, we wtorek 28 listopada 2023 roku, o godzinie 21:00.

Barcelona zanotowała niewielką porażkę 1:0, z Szachtarem Donieck w poprzedniej rundzie, w meczu rozgrywanym w Hamburgu. Zdecydowanie była to niespodziewana porażka, gdyż Hiszpanie nie pokazali tego dnia nic ze znanej im kreatywności.

Nie trzeba dodawać, że nie są już tak kreatywną i efektywną siłą jak kilka lat temu. Nadal pozostają solidną siłą w europejskim futbolu, ale są o wiele bardziej zorientowani na wyciągnięcie zwycięstwa, nawet jeśli jest to (i zwykle jest) okupione bardziej defensywną postawą.

Zwycięstwo jest tutaj priorytetem, choć prawdopodobnie remis również byłby bezpieczny, ponieważ w ostatniej rundzie grają na wyjeździe z Antwerpią, a Porto i Szachtar grają mecz między sobą.

Prawy obrońca Roberto (4/1) stoi pod znakiem zapytania, natomiast bramkarz ter Stegen (13/0) i pomocnik Gavi (12/1) pozostają kontuzjowani.

Porto bez większych problemów zapewniło sobie zwycięstwo 2:0 u siebie z Antwerpią, po raz kolejny udowadniając, że jest lepsze i znacznie bardziej doświadczone od mistrza Belgii.

Evanilson wyprowadził ich na prowadzenie w 32. minucie, będąc lepszym zespołem przez cały mecz, a fakt, że goście, grali w dziesiątkę od 50 minuty, był sygnałem, że osiągnięcie zwycięstwa nie będzie dużym wyzwaniem dla Porto .

Trzeba było jednak poczekać do samego końca, kiedy Pepe podwyższył prowadzenie i tym samym zapewnił Porto przynajmniej trzecie miejsce – choć z takiego wyniku nikt już nie będzie zadowolony.

Lewy obrońca Wendell (7/1) i środkowy obrońca Marcano (5/2) są kontuzjowani. Ofensywny pomocnik Jaime (5/1) jest wątpliwy. Środkowy obrońca Carmo (7/0) jest zawieszony.

Sam mecz powinien najprawdopodobniej przypominać ten rozgrywany w Porto. Portugalska drużyna nie będzie tu przyjeżdżać, żeby grać ofensywnie, wiedząc, że zdobyty tutaj punkt będzie oznaczał, że potrzebuje tylko punktu u siebie z Szachtarem do zajęcia drugiej lokaty.

Jak już napisałem, sama Barcelona nie jest już tak skuteczna jak kiedyś i nie będzie musiała walczyć na 100% o zwycięstwo.

DATA, GODZINANASZ TYPKURS W LVBET28 listopada, 21:00under2.52.14 Łącznie aż 2000zł w bonusach do odebrania w LVBET oraz bez podatku przez 30 dni!
Może sprawdzisz to teraz?Nawigacja wpisu

Author: Bryan Campbell