Typ dnia: WKS – Nigeria

Sprawdź nasz typ dnia na mecz Wybrzeże Kości Słoniowej – Nigeria, rozgrywany w ramach Pucharu Narodów Afryki, w czwartek 18 stycznia 2024 roku, o godzinie 18:00.

Wybrzeże Kości Słoniowej pozytywnie wypadło na inaugurację PNA, wygrywając z Gwineą Bissau 2:0 bez większych problemów.

Prawdę mówiąc, grali znacznie pewniej, strzelając pierwszego gola już w czwartej minucie za sprawą Fofany i byli zadowoleni z prowadzenia, ale nadal byli lepsi. Bramka Krasso potwierdziła ich zwycięstwo w 58. minucie.

Pomocnik Adingara (5/1, Brighton) i napastnik Haller (21/8, Dortmund) nie znajdą się w składzie na to spotkanie. W porównaniu z poprzednimi powołaniami zabraknie także obrońców Bailly’ego (49/2, Villarreal), Deli (27/0, Adana), Diomande (11/0, Lyon), pomocnika Traore (9/2, Bournemouth) i napastników Zaha (33/5, Galatasaray) i Cornet (31/6, West Ham).

Nigerii nie udało się odnieść tak potrzebnego i oczekiwanego zwycięstwa nad Gwineą Równikową w meczu zremisowanym 1:1 w zeszłe niedzielne popołudnie, co skomplikowało jej sprawę już w fazie grupowej.

Wyglądali na drużynę, która częściej posiadała piłkę, ale Gwinea Równikowa w pierwszej chwili zagroziła bramce rywala i objęła prowadzenie w 36. minucie za sprawą Salvadoru, ale w kolejnych minutach Nigeria wyrównała po bramce Osimhena. Nigeryjczycy byli lepsi i stworzyli sobie kilka niezłych okazji, jednak żadnej z nich nie wykorzystali i nie byli na tyle konkretni, aby całkowicie odwrócić wynik.

W tym meczu zabraknie im napastnika Saqiqa (11.11, Sociedad). Obrońców Collinsa (28/0, Cardiff), Ebuehi (12/0, Empoli), pomocników Ndidi (53/0, Leicester) oraz napastników Dennisa (8/1, Basaksehir) i Boniface (5/1, Leverkusen).

Wybrzeże Kości Słoniowej przystąpi do tego meczu jako jeszcze więksi faworyci (przynajmniej w moim mniemaniu), niż sugerują kursy. W porównaniu z Nigerią wyglądają jak prawdziwy zespół i pozostają znacznie bardziej zdyscyplinowani na boisku w każdym aspekcie gry.

Każda część zespołu wie bardzo dobrze, co robi, a ostrość ataku tylko temu sprzyja. Mogą zadowolić się punktem w pewnym momencie meczu, ale powinni pokonać chwiejnych Nigeryjczyków, którym nie można w pełni ufać.

DATA, GODZINANASZ TYPKURS W LVBET19 stycznia, 18:0011.97 Łącznie aż 2000zł w bonusach do odebrania w LVBET oraz bez podatku przez 33 dni!
Może sprawdzisz to teraz?Nawigacja wpisu

Author: Bryan Campbell